محل تبلیغات شما

عصاره روغن ها
چند قطره از عصاره روغن هایی چون، اوکالیپتوس، میخک و یا روغن درخت چای را در داخل کفش خود بریزید. این کار را مستقیم انجام ندهید و با یک برگ کاغذ یا دستمال تمیز آغشته شده به یکی از این روغن ها باعث کاهش میزان بوی بد کفش خود شوید.

پیشنهاد امروز

 بهترین سوشی تهران را کجا بخوریم؟ ویژه روز عشاق
بهترین سوشی تهران را کجا بخوریم؟ ویژه روز عشاق

الکل
اندکی الکل را روی بخش ها کثیف و بو گرفته کفش خود بریزید. الکل نه تنها باعث از بین رفتن بوی بد کفش می شود بلکه سبب ضدعفونی کردن کفش های تان نیز می شود.

چای کیسه ای سیاه
چای سیاه دارای ماده ای به نام تانن» است. این ماده می تواند در از بین بردن باکتری هایی که در کفش های تان تجمع پیدا کرده اند کمکرسان باشد. همچنین به از بین بردن بوی بد کفش نیز کمک می کند.

چای های کیسه ای را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در داخل آب جوش قرار دهید. آنها را از داخل آب خارج کرده و اجازه دهید تا خشک شوند. سپس آنها را به مدت یک ساعت در داخل کفش تان قرار دهید. زمانی که آنها را از داخل کفش های تان خارج کردید، کفش ها را تمیز و مایع اضافه احتمالی داخل آن را نیز خارج کنید.

پودر بچه
درست پیش از پوشیدن کفش های تان در داخل آنها اندکی پودر بچه بریزید تا از بو گرفتن کفش تان ممانعت به عمل آورد. اگر هم فکر می کنید ممکن است پاهای تان با داخل شدن به کفش بو بگیرند، به کف پاهای تان اندکی پودر بچه بزنید.

خاک مخصوص نگهداری گربه
ممکن است برای تان اندکی عجیب به نظر برسد اما خاکی که برای حیوان خانگی خود خصوصا گربه می ریزید دارای خاصیت بوزدایی است و نیز قدرت جذب مایعات در این نوع خاک زیاد است. کف کفش خود را با یک لایه از همین خاک پر کرده و اجازه دهید که در طول شب در داخل کفش تان باقی بماند.

صبح می توانید آن را از داخل کفش ها خارج کنید و با دستمال مرطوب، ته کفش خود را تمیز کنید.

قرار دادن کفش ها در داخل فریزر
اگر هیچ کدام از روش های گفته شده، نتواست بوی کفش تان را برطرف سازد، می توانید به مدت یک شب آن را در داخل فریزر قرار دهید. کفش ها را در داخل یک پلاستیک که درب آن نیز بسته شده قرار دهید و در تمام طول شب آن را در فریزر نگه دارید. این کار می تواند به از بین بردن باکتری های موجود در آن بیانجامد.

شستن آنها در داخل ماشین لباسشویی
اگر بیرون و داخل کفش های شما خصوصا کفش های ورزشی تان کثیف شده آن را در داخل ماشین لباسشویی بیادازید و سپس خشک کن آن را نیز استفاده کنید. اگر لباسشویی تان محفظه مخصوص خشک کردن ندارد، کفش ها در داخل لباسشویی خشک نکنید چرا که این کار باعث آسیب رساندن به آن ماشین خواهد شد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی