محل تبلیغات شما
اگر همیشه بوی بد پاهایتان دیگران را فراری میدهد بهتر است به دنبال حل مشکل باشید مشکلی که اکثر اوقات کفش شما دلیل اصلی آن است.

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ با بالاتر رفتن دمای هوا و فرارسیدن فصول گرم سال، میزان تعرق بدن و به تبع آن تعرق پاها نیز افزایش پیدا می کند. اگرچه شاید بسیاری بر کیفیت بهتر کفش، برای ممانعت از بو گرفتن پاها اشاره می کنند و این موضوع می تواند تا اندازه ای نیز صحت داشته باشد اما رعایت بهداشت عمومی نقش مهم تری را بر عهده دارد.

بسیاری از عوامل از جمله باکتری، تعرق پا و یا سایر آسیب های احتمالی پا می تواند سبب بو گرفتن کفش ها شوند. همان طور که اشاره شد رعایت بهداشت عمومی و شستشوی مداوم پاها می تواند بهترین راهکار برای جلوگیری از بوگرفتن کفش ها باشد با این حال برخی از راهکارهای خانگی می توانند اندکی وضعیت را بهتر کنند.

با این راهکارهای خانگی برای کاهش میزان بوی کفش ها آشنا شوید:

جوش شیرین
اگر کفش های ورزشی یا معمولی تان بو گرفته، کمی جوش شیرین داخل آن ریخته و اجازه دهید که تا صبح در داخل کفش های تان باقی بماند. صبح پودرها را تکانده و آنها را از داخل کفش خود خارج کنید. یادتان باشد که در مورد کفش های چرم این کار را انجام ندهید چرا که باعث خشک شدن کفش تان خواهد شد.

همچنین می توانید در داخل جوراب های کهنه و قدیمی خود ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین ریخته و قسمت انگشتان آن را با این ماده پر کنید. جوراب ها را در طول شب در داخل کفش قرار دهید. هنگام صبح جوراب های محتوی جوش شیرین را خارج کرده و احتمالا بوی بهتری را در داخل کفش های تان استشمام خواهید کرد.

ورقه ای از پارچه ای نرم و تمیز
زمانی که کفش های تان بو گرفته، در داخل هر کدام از آنها یک تکه پارچه نرم قرار دهید و اجازه دهید در طول شب در داخل کفش ها باقی بماند. یادتان باشد در هنگام صبح و پیش از پوشیدن آنها پارچه ها را از داخل کفش ها خارج کنید.

بد نیست از مکان هایی که احتمال بو گرفتن آنها زیاد است نیز مراقبت بیشتری کنید. به عنوان مثال اگر در باشگاه ورزشی یک کمد به شما داده شده، یک دستمال خشک کن را در زیر کیف مخصوص باشگاه خود قرار دهید و اجازه دهید همان جا بماند. بینی شما کمک خواهد کرد که متوجه شوید که چه موقع آن دستمال را با دستمال جدید دیگری جایگزین کنید.

نمک
بسیاری از کفش هایی که در آنها از الیافی چون کنف استفاده شده، مستعد بو گرفتن هستند و این اتفاق خصوصا زمانی که کفش تان را در فصل تابستان و بدون جوراب می پوشید افزایش پیدا می کند. با پاشیدن اندکی نمک به داخل آن کفش ها می توانید وضعیت را بهتر کنید.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی